Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Armáda ČR "Dětem a mládeži 2007"

V neděli a pondělí 24. - 25. června 2007 se zaplnil prostor na Vypichu v Praze 6 vojenskou technikou a stany. Armáda České republiky pořádala pro děti každoroční dny "Dětem a mládeži". Program byl velmi bohatý.
V neděli ve 14 hod. přivítal návštěvníky náčelník GŠ AČR generál Vlastimil Picek. Na slavnostní tribuně se mimo něj objevili také paní Běla, zástupci válečných veteránů včele s generálem Tomášem Sedláčkem a starosta městské části Praha 6.
Hned po úvodním přivítání proletěly nad hlavami návštěvníků vojenské vrtulníky Mi-24, W-3A a bojový vrtulník Mi-171. Jeden z nich pak vystoupal do 1 000 m a z něj se snesli přesně doprostřed mezi diváky 4 parašutisté. A pak už se diváci rozešli mezi předváděcí pracoviště. Co bylo možno vidět? Děti si určitě nejvíce užily podrobné prohlídky vrtulníků, tanku, bojového vozidla pěchoty, samohybné houfnice. Měly možnost si osahat i pěchotní zbraně, vyzkoušet si výstroj vojenské policie, prohlédnout si vybavení hasičů, protichemické jednotky, pyrotechniků. Záchranáři předvedli praktické ukázky ze svého umění na lanech spuštěných z více než 25 m vysoké mobilní plošiny. Všem se líbily ukázky z výcviku vojenské policie, vojáků ovládajících bojové umění MUSADO a z práce služebních psů. Lovci podpisů měli možnost získat autogram výškaře Tomáše Janků a vodních slalomářů Ondřeje Štěpánka a Jaroslava Volfa, kteří závodí pod barvami armádního sportovního střediska DUKLA. Kolem 16. hodiny vystoupili známí zpěváci Monika Absolonová, Kamil Střihavka a David Spilka. I na občerstvení nebylo zapomenuto. Výborný vojenský guláš ocenili i ti největší gurmáni.

V pondělí se se svým programem přidaly i stonožkové děti. Rocková kapela ze ZŠ Kladská z Prahy sklidila zasloužený potlesk. Zpěváci z Němčic nad Hanou se předvedli v typických hanáckých krojích. Také malá opera "Karkulka" se velmi líbila. Tanečním skupinám Red Baby a Gold Team z Náměště nad Oslavou mohl každý jen závidět jejich pružnost. Na závěr prvního bloku převedly vynikající tanec i vyznavačky Street Dance z Ledče nad Sázavou. V odpoledním bloku pak předvedly děti z II. ZŠ v Litomyšli svou zkrácenou verzi opery Prodaná nevěsta, se kterou vystupovaly také na slavnosti "Smetanova Litomyšl". Roztleskávačky z Lysé nad Labem vyburcovaly přítomné k bouřlivému potlesku. Malí zpěváci a tanečníci z Dolního Bukovska se líbili také. Odpolední blok vystoupení stonožkových dětí zakončila hudební skupina "Black Magic" ze Spáleného Poříčí, jejíž kvality měly možnost ocenit děti i z mnoha jiných stonožkových škol. Na pódiu je pak vystřídali Greenhorns s Janem Vyčítalem a skupina Bengas.
Po oba dny bylo možno vidět práce stonožkových dětí na prodejní výstavě ve stanu č. 3. O výrobky byl opravdu velký zájem, o čemž svědčí i fantastická částka 12 408,.- Kč za prodané výrobky, která již byla poukázána na stonožkové konto. O tuto výstavní prodejnu se perfektně postaraly paní Mgr. Marcela Bernardová se svou kolegyní ze Základní školy praktické a Praktické školy z pražských Vinohrad.
Počasí bylo nádherné a všichni litovali, že tyto dva nádherné dny uplynuly tak rychle. Rádi bychom poděkovali všem příslušníkům naší armády, kteří připravili tak pestrý a zábavný program, a těšíme se za rok na shledanou. .
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku