Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Stonožkový týden v Příboře

Již potřinácté zorganizovali žáci a učitelé ZŠ Npor. Loma v Příboře stonožkový týden. Tentokrát se konal od 21.října 2009. Na schůzce žákovského parlamentu se jeho členové dohodli, že se pokusí sami vymyslet akce, které se v týdnu budou konat. Žáci IX.A zorganizovali bleší trh, na kterém se prodávaly hračky, plyšáci, které do školy přinesli naši žáci. Ve čtvrtek se konaly třídní schůzky a při jejich příležitosti přispěli i rodiče, kteří si na bleším trhu nakoupili. Společně sí učitelkou Vladislavou Strnadovou za doprovodu kytary pak zpívali na náměstí a občané jim do kasiček také přispívali. V pátek pak prodávali přáníčka u příborských obchodů. Žáci IX.B zorganizovali pro žáky 1.-7.tříd dětský karneval vělocvičně školy.

Pestrý průvod masek ukázal, že o tuto akci byl velký zájem. Nejlepší masky byly oceněny odměnou. Pak už se jen tancovalo a samozřejmě se mohli účastníci občerstvit i v připraveném bufetu. Výtěžek ze vstupného a bufetu putuje rovněž na konto stonožky. Ve třídách proběhla i dobrovolná sbírka. Žáci během října malovali vánoční pozdravy, které jsme předali paní Běle Gran Jensen na setkání 21.října v Kopřivnici. Akce se zúčastnilo 50 nejaktivnějších žáků. Celkem jsme letos získali 9 655,- Kč, které jsme zaslali na konto Stonožky.
Tím ale naše aktivity nekončí. Žáci plánují další stonožkové akce, například v roce 2010 to bude sportovní den v tělocvičnách školy.


Děkuji všem, kteří se na akcích podíleli, a samozřejmě i všem těm, kteří na Stonožku přispěli.

Mgr.Ján Drtil
ředitel školy

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku