Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Stonožky z Kopřivnice a Příbora se sešly ve sportovní hale v Kopřivnici

Ve středu 21. října 2009 se zaplnila kopřivnická házenkářská hala více než 700 dětmi ze ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici, Dr. Milady Horákové v Kopřivnici a npor. Loma v Příboře. Pořadatelé ze školy Emila Zátopka je pozvali na koncert Pepy Vágnera. Pozvání přijali i vzácní hosté - paní Běla, gen. Štefka, starosta města Kopřivnice Ing. Jalůvka, ředitelé škol Mgr. Mužík (ZŠ Emila Zátopka), Mgr. Pospěch (ZŠ Dr. Milady Horákové) a Mgr. Drtil (ZŠ npor. Loma) a stonožkoví učitelé Mgr. Zamišková, Mgr. Pešová a Mgr. Strnadová. V 11.00 hod uvítal moderátor všechny přítomné. Poté paní Běla poděkovala všem dětem a učitelům za práci, kterou již dlouhá léta Stonožce a tím i svým kamarádům ve světě pomáhají. Pan gen. Štefka krátce zavzpomínal na těch více než 6 let, kdy se Stonožkou pravidelně spolupracoval a zdůraznil, jak je důležitá jejich pomoc všem dětem ve válečných a poválečných oblastech světa. K poděkování se přidali i pan starosta Ing. Jalůvka a páni ředitelé škol a předali paní Běle nádherné kytice.

Poté moderátor pozval na palubovku týmy z jednotlivých škol, které se utkaly ve dvou sportovních soutěžích. Za mohutného povzbuzování publika ze sebe vydali soupeři maximum a výkony byly opravdu velmi vyrovnané. A nastal čas koncertu.
S Pepou Vágnerem přijel i jeho otec - skladatel, hudebník, zpěvák a producent Karel, který jako první písničku koncertu zazpíval nesmrtelný evergreen autorů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Pramínek vlasů. Hned po něm vběhl na palubovku Pepa, kterého již publikum netrpělivě očekávalo. Zazpíval snad všechny své největší hity - Mně sílu dáš, She is the one, Mindrák, Láska nebo přátelství ... - a publikum bouřlivě aplaudovalo. To už se blížil závěr koncertu a ozvaly se tóny stonožkové hymny Never Be Alone (Nezůstávej sám). K Pepovi se přidali paní Běla, gen. Štefka, Karel Vágner, stonožkoví učitelé a přidaly se i mnohé děti z publika. Hned po skončení děti obklopily paní Bělu a Pepu Vágnera a oba měli co dělat, aby uspokojili všechny zájemce o autogram.

Na stonožkové konto zašlou děti ze školy Emila Zátopka výtěžek z jarmarku keramických předmětů - vynikajících 4 495,- Kč.

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku