Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Slavnostní nástup v Prostějově

V pátek 27. dubna 2007 se uskutečnil v Prostějově slavnostní nástup příslušníků tří kontingentů naší armády po návratu z působení v Afghánistánu. Na slavnosti byli přítomni i zástupci stonožkových škol, které se společně s vojáky podílely na pomoci afghánským dětem.
Před nastoupené jednotky předstoupili náměstek ministryně obrany Ing. Jaroslav Kopřiva, zástupce NGŠ a ředitel Společného operačního centra MO generál Josef Prokš, náčelník štábu Společných sil generál Jiří Jančík, ředitel odboru zahraničních operací Společného operačního centra MO plk. Jan Gireth, paní Běla a zástupci města Prostějova. Ve svých projevech poděkovali vojákům mise za vynikající splnění všech úkolů, které je v nelehkých afghánských podmínkách očekávaly. Vysoce ocenili, že se všichni vojáci vrátili v pořádku. Poté se rozezněla stonožková hymna Never Be Alone, během níž Ing. Kopřiva, generál Prokš a plk. Gireth předali třem vojákům "Záslužný kříž III. stupně", dalším pak medaili "Za službu v zahraničí", kterou jim udělila ministryně obrany paní Vlasta Parkanová, a třem důstojníkům "Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého", který jim udělil náčelník GŠ AČR gen. Vlastimil Picek. Po slavnostním dekorování se mezi nastoupené vojáky rozběhly děti ze stonožkových škol, aby jim poděkovaly za pomoc jejich afghánským kamarádům a předaly jim malé vlastnoručně vyrobené dárečky.
Mnozí z vojáků přislíbili, že spolu s paní Bělou navštíví stonožkové školy, aby dětem přiblížili nelehký život jejich afghánských kamarádů.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku