Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Stonožkový koncert 2004

Program započal v 15 hodin v sále Lucerny. Atmosféra byla velmi slavnostní, děti netrpělivě očekávaly, co se bude dít. A bylo se opravdu na co těšit. Nejdříve všechny přítomné přivítal tradiční moderátor setkátní - Marek Eben. Dětský sbor z kanadského Toronta zazpíval úvodní stonožkovou píseň "Never Be Alone".
Pak Marek pozval na podium paní Bělu Jensen. Ta všem přítomným poděkovala za pomoc, kterou poskytli svými pracemi všem potřebným dětem ve válkou postižených oblastech světa a připomněla, že děti také pomohly vybudovat farmu pro zooterapii pacientům z DPL Opařany.
Že byste neuhodli, kdo se vystřídal paní Bělu na podiu ? Kdo patří mezi velmi oblíbené zpěváky mezi dětmi a mládeží v tomto roce ? Nebudeme Vás napínat. Nejdříve přichází Martina Balogová. Představovat Vám ji nemusíme. Zazpívala tři své nové písničky a atmosféra v sále nabývá zcela jiných podob, než doteď. Počáteční zamlklost dětského publika je ta tam. Je vidět, jak jim Martina rozehřála krev. Blesky dětských fotoaparátů jiskří o sto šest. Moderátor Marek chvíli počkal, až se děti trochu utiší a pak ohlašuje vzácného hosta, který přišel pozdravit všechny stonožkové děti a poděkovat jim za jejich úsilí, bez kterého by Stonožka nikdy nemohla existovat. Je jím pan ministr obrany Karel Khünl. Ve své zdravici poděkoval všem dětem za to, co již dokázaly, a přislíbil, že armáda bude i nadále Stonožce pomáhat, jak jen to půjde.

A program pokračuje. Na podium vbíhá další "superstar". Je to vítěz kanadské soutěže. Svým zpěvem jej doplňují děti z torontského sboru. Superstar je superstar. V sále to opět vře, je vidět, že publikum i účinkující mají moderní hudbu v krvi.
Určitě netušíte, kdo by měl vystoupit jako "zlatý hřeb" večera. Marek nejdřive publikum trochu napíná, ale stejně to dlouho nevydrží a ohlásí dalšího účinkujícího. Už víte, kdo to byl, ne ? Samer Issa. Ohromující aplaus, výskot a hvězda vbíhá na podium. Představuje tři písničky ze svého prvního CD. Samer má hudbu i tanec v krvi a atmosféra v sále graduje. Děti jeho vystoupení přímo hltaly. Závěrečnou píseň Rolničky si zazpívali všichni dohromady - děti i učinkující. Po ukončení programu děti dostaly malé dárky od AČR a pak se vrhly za svými idoly pro autogramy.

Tak takové to bylo v Lucerně.


Večer, v 19 hodin, pak proběhlo slavnostní setkání dospělých přátel Stonožky v sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Hosty přišel pozdravit náčelník Generálního štábu Armády České republiky pan generál Štefka, ministr obrany pan Khünl, pan generál Prokš, přišli i zástupci jednotek CIMIC. Vše uváděla paní Běla Jensen. O krátkou kulturní vložku se postaral Adam Plachetka, který zazpíval tři operní árie.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku