Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Významná událost v kambodžském House of Family

Dnes, 31. května 2006 došlo k výjimečné události, která potěší všechny stonožkové přátele, děti a příznivce. Jeho Veličenstvo kambodžský král Sihamoni se rozhodl osobně setkat s dětmi z House of Family v Phnom Penhu. S některými se již mohl pozdravit v březnu při příležitosti slavnostní akce v zahradách divadla Chaktomouk. Toto setkání v něm zanechalo ohromný dojem, a proto se rozhodl, že se setká s dětmi znovu.
Jaké bylo překvapení všech obyvatel House of Family, když se v pondělí dozvěděli, že král přijede soukromě děti navštívit !!
Celé dva dny probíhaly horečné přípravy a atmosféra plná radostného očekávání byla nepopsatelná. Dnes od pěti hodin ráno přípravy vrcholily. Děti způsobně čekaly, až se král objeví. A král přijel… Usměvavý jako vždy, velmi milý a pozorný. Se srdcem na dlani… S každým se osobně pozdravil, pozorně s dojetím naslouchal o životě dětí, jejich osudech a jejich, doufejme, lepší budoucnosti. Slovenští pracovníci House of Family krále provedli domem, kde děti bydlí, a ukázali mu všechna jeho zákoutí.

Děti, pro které byla příležitost setkat se králem životním zážitkem, králi zpívaly svoje rozpustilé písničky a předaly mu dárky, které pro něj samy připravily – nádherně vymalované tričko a obrázky.
Král nesmírně ocenil pomoc, kterou House of Family dětem přináší a vyjádřil projetku plnou podporu. Rovněž předal osobní finanční dar.
Nebyla to jenom zdvořilostní návštěva. Král sám projevil přání se s dětmi vidět. Přes všechna úskalí královského protokolu se návštěva uskutečnila a trvala hodinu a půl !! Král přinesl všem dětem osobní dárky, každému je předal a popřál vše nejlepší. Jeho zájem byl opravdový a jeho dojetí a nadšení pro věc bylo „člověčí“.
I počasí počkalo, chvíli po králově odjezdu začalo pršet, ale tohle byl déšť štěstí…
Prožíváme nyní další nezapomenutelný zážitek, který nám zůstane v srdci, a máme další impuls k báječné práci. Kambodžské děti samotné budou vzpomínat pořád. A kdo ví, třeba díky zdravotní péči, kterou dostávají, budou ještě za spoustu let vyprávět, jaké to bylo, když se potkaly s králem...
A to všechno i díky Vám, moji milí, i Vy jste přispěli k jejich rozesmátým tvářičkám a k tomu, že děti tohle mohly prožít. Vám patří dík…

Srdečně zdravím z Bangkoku
Hanka Flanderová

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku