Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Oslavy konce roku 2005 v Mercy Centru v Bangkoku

Milé stonožkové děti, milí přátelé Stonožky,

srdečně vás zdravím v novém roce z daleké Asie a přeji hodně zdraví, štěstí a stále více vašeho nevyčerpatelného elánu. S koncem minulého roku jsme si připomněli první smutné výročí od prosincové tsunami, která postihla jihovýchodní Asii. Účastnila jsem se spolu s panem velvyslancem Šitlerem vzpomínkových akcí, které byly při této příležitosti organizovány.
Rok od tsunami se situace na jihu Thajska zlepšila, její ničivé následky však jsou ještě všude patrné. V této souvislosti bych vám všem ráda předala pozdravy od lidí, kteří se starají o děti, které tsunami postihla, tedy i o děti v provincii Satun - v „naší“ škole Baan Boh-Chet-look. Pan Tew Bunag, který velice aktivně osobně pomoc těmto dětem přináší (a jehož bratr je členem thajské královské rady), při jedné ze svých přednášek v královské Siam Society vyzdvihnul práci Stonožky a zásilku z České republiky, kterou dětem osobně předala paní Běla loni v dubnu.
Stonožka je hodnocena jako organizace, která svojí pomocí přispěla k tomu, že se děti psychicky zdevastované přírodní pohromou vracejí zpět do normálního života. I když v porovnání s ostatními organizacemi, které v Thajsku působí, je stonožková pomoc z hlediska finančního kapkou v moři, děti, které dostaly dárky, jsou z nich i po roce šťastné a na Stonožku nezapomněly. A vy všichni jste zde dáváni za příklad pomoci, kterou peníze nemohou nahradit. Opět se ukazuje, že pomoc dětí dětem, nebo také od srdce k srdci, je ta, která přemůže i půl světa. Obdiv a uznání za vaší práci patří vám a já jsem nesmírně poctěna, že mohu být poslem těchto zpráv.
28. prosince jsem rovněž navštívila děti v Mercy Centru, které slavily konec starého roku a počátek roku 2006. Předala jsem jim dárky od kamarádů z norské školy v Al, které poslaly papírové origami. Děti je pověsily hned na velký vánoční strom, který byl postaven na zahradě Mercy Centra. Zároveň si přichystaly veselý a zajímavý program. Dětem přišel požehnat i apoštolský nuncius arcibiskup Salvatore Pennacchio.
Dárky jsem poslala i Vašim kamarádům v House of Family do Phnom Penhu v Kambodži. Všichni vám za vzpomínky, dárky a pomoc moc děkují. Jsem šťastná, že všechny naše děti jsou v pořádku, popraly se více či méně úspěšně se školou a vkročily do nového roku v plném počtu.
Přeji i vám, ať se nadcházející rok vydaří a ať pomoc dalším dětem doletí na místa, kde se jejich smutné oči rozveselí.

Vaše

Hanka Flanderová
Bangkok


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku