Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Stonožkový koncert 2007

Ani se nechce věřit, že další stonožkový rok je u konce. I letos si daly školy dostaveníčko v paláci Lucerna v Praze. Po celé dopoledne bylo možno vidět po Praze skupinky dětí, které pak zaplnily velký sál do posledního místečka. Na stonožkový koncert přijali pozvání i vzácní hosté - paní hraběnka Mathilda Nosticová, patronka svazu nevidomých, velvyslanec Norského království J.E. Peter Nicolay Rader s manželkou, bývalá vicekonzulka velvyslanectví Laila Kind Ronnholm, zástupce náčelníka generálního štábu pan genmjr. Josef Prokš se svou manželkou a zástupci Řádu sv. Lazara Jeruzalémského, který již několik let úzce se Stonožkou spolupracuje.
Přesně v 15.00 hod. vše začalo. Nejdříve přivítal režisér pořadu pan Vomáčka všechny přítomné a udělil poslední pokyny, protože jako každoročně celý koncert zaznamenávala ČT1.

A pak už za bouřlivého potlesku vběhl na podium moderátor pořadu Vojta Kotek. Za ním se objevily děti z pěveckého sboru Mariella (15. ZŠ Plzeň), jejichž vánoční písničky a koledy zazněly během pořadu vícekrát. Vojta Kotek přivítal všechny děti a hosty a zavolal si na jeviště paní Bělu. Ta všem dětem a jejich učitelům poděkovala za celoroční obětavou práci, která umožnila získat finanční prostředky pro pomoc dětem v DPL Opařany a v Afghánistánu - v distriktu Kohestan. Na podiu se objevila skupina MIG 21 se zpěvákem Jiřím Macháčkem, která rozehřála publikum třemi ze svých největších hitů. Jiří Macháček si zazpíval jednu vánoční písničku spolu se souborem Mariella. Dalším hudebním hostem byl mladý zpěvák Josef Vágner, jehož vystoupení se dětem také velmi líbilo.Vojta Kotek pak přivítal na jevišti pana generála Prokše, který dětem vyprávěl, jak důležitá je jejich pomoc dětem ve válkou postižených zemích a jak se všechny hračky, sešity, pastelky, léky, stavební materiál, sanitky a vůbec vše, co stonožkové děti zakoupí, dostane k jejich kamarádům. Následovalo vystoupení kapely Hrůzy se zpěvákem Michalem Hrůzou. Jejich veliký hit Bílá velryba i ostatní písničky publikum odměnilo bouřlivým potleskem. To už se koncert chýlil k závěru. Tu správnou vánoční atmosféru navodil opět soubor Mariella, který na závěr zazpíval několik známých vánočních koled. Děti pak oblehly paní Bělu, která nestačila rozdávat autogramy a věnování.

Večer se pak sešli učitelé, přátelé Stonožky a vzácní hosté na malé slavnosti. Měli si opravdu co vyprávět, protože během nabitého stonožkového roku se mají možnost spolu setkat jen málokdy. Zástupci ZŠ Prakšice a ZŠ Zubří měli pro paní Bělu přichystáno malé překvapení. Jejich děti totiž zvítězily se svými pracemi o Stonožkce v letošním ročníku soutěže Dětský čin roku.

Na shledanou za rok na dalším vánočním stonožkovém koncertu.





Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku