Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Návštěva v Bruselu

V neděli 4. prosince 2005 odjela do Bruselu delegace dětí z českých stonožkových škol, aby představily generálnímu tajemníkovi NATO Jaap de Hoop Schefferovi knihu "Létáme spolu jen do války." Doprovázeli je paní Běla, paní MUDr. Hodková, paní Mgr. Vávrová, paní mjr. Cvanová a pan Procházka.
V ponděli se uskutečnilo slavnostní přijetí v sídle NATO. Pan Scheffer s manželkou celou delegaci vřele přivítali. Paní Běla je informovala o činnosti Stonožky a spolu s pane Procházkou jim předali anglickou verzi knihy. Mezi dary, které děti panu generálnímu tajemníkovi a jeho manželce přivezly, byly mimo jiné i speciální vánoční přáníčka určená právě pro potřeby NATO. Přáníčka se velmi líbila a paní Scheffer je velmi obdivovala. Na závěr setkání přijali pan generální tajemník s manželkou patronát nad hnutím "Na vlastních nohou" a vyslovili přesvědčení, že v blízké době navštíví některé stonožkové školy.
Děti přijali i český velvyslanec při NATO pan Štefan Füle a norský velvyslanec pan Kai Eide. Pan Füle o patronátu generálního tajemníka řekl, že "... pro alianci je to zase velmi dobré připomenutí, že za našimi rozhodnutími vyslat vojáky do mírových misí se skrývají lidské osudy, v mnoha případech dětské ..." Pan Eide, který sám oblast Kosova, kde Stonožka výrazně pomáhá, několikrát navštívil, velmi vysoce ocenil pomoc stonožkových dětí jejich malým kamarádům. Z jeho projevu bylo jasné, jak hluboce se ho osud dětí v postižených oblastech dotýká a jak je velmi rád, že jim stonožkové děti nabídly pomocnou ruku.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku