Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Benefice pro Stonožku 2017

Již podesáté se sešly děti, rodiče a příznivci Stonožky v Zubří na tradiční Benefici pro Stonožku. Ve čtvrtek 16. března 2017 je čekaly dvě hodiny zpěvu, tance, estetické gymnastiky, pohádek a dokonce zpěvoher. Pozvání na tu jubilejní desátou přijali vzácní hosté. Paní Běla, manželka náčelníka Generálního štábu AČR paní Jana Bečvářová, pplk. Mojmír Jančík, kpt. Milan Fiala, pan Vitězslav Březina, starosta Zubří pan Lubomír Vaculín, místostarosta pan Stanislav Petružela a další.

V 10.00 hod. započalo představení, které opět nabídlo velmi bohatý program. Nejdříve všechny přítomné přivítal ředitel zuberské školy Mgr. Tomáš Randýsek. Pohádky Dlouhá, Široká a Bystrozraká, pohádka se zpěvy Budulínek, opera Červená karkulka, irské tance, vystoupení aerobiku, vystoupení estetiské gymnastiky ve skladbách Šuby duby, Tarzan, Happy, havajský tanec, písničky a hrané scénky se zpěvem a mnoho dalších nenechaly diváky chladnými. Velmi bouřlivě aplaudovali po každém čísle programu.


V polovině benefice byli pozváni na jeviště vzácní hosté. Paní Běla seznámila děti se společným projektem Stonožky, Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni a Falultní nemocnice Plzeň, který se týká výzkumu Crohnovy choroby. Paní Bečvářová zavzpomínala na dobu, kdy působila v Paříži. Pplk. Jančík ve stručnosti seznámil děti s tím, co čeká každého vojáka, než může být vyslán na misi do Afghánistánu. Kpt. Fiala pak dětem vyprávěl, jak krásná krajina je v Afghánistánu, ale jak je tato země zdevastována dlouhotrvající válkou.
Odpolední představení již tradičně patřilo rodičům a přátelům Stonožky. Účinkující ze sebe vydali maximum a bouřlivé publikum bylo opravdu velmi spokojeno. O tom svědčí i finanční částka, kterou se podařila získat - více než 23 000,- Kč. Tyto peníze jsou určeny na podporu výzkumu Crohnovy choroby.
Děkujeme všem účinkujícím i učitelům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci vynikajícího představení.Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku