Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Benefice pro Stonožku - 2015

Již sedmkrát měli možnost vidět diváci v Zubří na Valašsku stonožkovou benefici, kterou pravidelně pořádají žáci z místní základní školy. Ta letošní - osmá - se uskutečnila u příležitosti 25. výročí založení Stonožky a 15. výročí spolupráce s Armádou České republiky.
V úterý 24. března 2015 byl místní Klub Zubří vyhrazen jen a jen Stonožce a jejím příznivcům. Dopolední představení bylo určeno pro žáky školy a odpolední pro veřejnost.
Pozvání přijali i vzácní hosté - "Stonožkový generál" Josef Šíba a jeho syn plk. Radek Šíba z Generální štábu AČR, starosta města Ing. Lubomír Vaculín, místostarosta Mgr. Stanislav Petružela, zástupci firmy Gumárny Zubří Ing. Eva Farkašová a Alena Kašparová, farář zuberského kostela páter Karel Janečka a mnozí další.

V 10.30 hod. zahájily fanfáry představení plné písniček, tance a divadelních scének. Všechna vystoupení měla vynikající úroveň. Taneční hrátky nejmladších účinkujících, divadelní zkratka filmu Páni kluci, kterou připravil divadelní kroužek, pohádka O zakleté princezně v podání žáků 9. třídy, nádherná vystoupení mladších i starších děvčat z oddílu estetické skupinové gymnastiky, sólová vystoupení zpěváků Natálie Ondřejové a Matyáše Juříčka, aerobic - to je jen stručný výčet toho, co viděli spokojení diváci. Každé číslo bylo odměněno zcela po zásluze bouřlivým potleskem.


Zhruba v polovině představení - po stonožkové hymně v podání školního pěveckého souboru - pozvaly moderátorky na jeviště gen. Šíbu a plk. Šíbu, aby je v krátkém rozhovoru vyzpovídaly. Diváci se dozvěděli, že pan generál si po zorganizování odvozu stonožkových sanitek do Bosny, což byl první společný projekt Stonožky a AČR, myslel, že už žádná další společná akce neproběhne. Ale roky ubíhaly a následovaly další a další společné projekty (Bosna, Kosovo, Irák, Afghánistán). V průběhu doby pak vojáci v misích zjistili, že díky realizaci stonožkové pomoci se jim daří mnohé vojenské úkoly snáze splnit. Plk. Šíba pak řekl, že armáda s další spoluprací se Stonožkou počítá i v dalších letech.
Před odpoledním vystoupením byl sál kulturního domu jako každoročně zcela zaplněn. Po zkušenostech z minulých let diváci opět očekávali vynikající výkony účinkujících a možno říci, že nebyli zklamáni. O tom svědčil i smích a potlesk během jednotlivých čísel a bouřlivý aplaus na závěr každého vystoupení. Také vysoká částka, kterou se podařilo získat z dobrovolného vstupného a z prodeje upomínkových výrobků dětí dokazuje, že Stonožka má v Zubří hodně příznivců. Po odečtení nezbytných režijních nákladů poputuje na konto Stonožky ve prospěch projektů hnutí 16 020,- Kč.


Mnohokrát děkujeme všem žákům, pedagogům a přátelům Stonožky, kteří tento nádherný den připravili a zrealizovali. A mnohokrát také děkujeme vzácnému publiku a všem těm, kteří Stonožku v Zubří podporují.Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku