Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Benefice pro Stonožku - 2012

V pořadí již pátou Benefici pro Stonožku měli možnost shlédnout diváci v Zubří. Ve čtvrtek 3. dubna 2012 se uskutečnila dvě představení, která připravili žáci z místní záklaní školy. Pozvání přijali stonožkoví spolupracovníci manželé Březinovi, por. Daniel Svatoš - příslušník 8. jednotky CIMIC PRT, která působila v afghánském Lógaru, představitelé města a největší místní firmy Gumáren Zubří.
V 10.30 hod. začalo dopolední vystoupení plné scének, zpěvu a tance. Program byl velmi nabitý. Každé číslo programu nadšené publikum odměněnilo bouřlivým potleskem. Bylo opravdu obdivuhodné, co účinkující dokázali. Během představení byli pozváni na jeviště hosté ke krátkému rozhovoru. Bylo možno se dozvědět, co je vlastně hlavním úkolem jednotek naší armády v Afghánistánu, co vše musí umět ti, kdo mají zájem vstoupit do řad vojáků AČR, jak jsou využity peníze, které Stonožka posílá na pomoc afghánským dětem. Por. Svatoš předal škole krásný dárek - obrazy, které namalovaly afghánské děti při poslední výtvarné soutěži v Lógaru.
Odpolední představení začalo v 17.00 hod. Sál byl opět zcela zaplněn - tentokrát dospělými diváky. Všechna vystoupení se velmi líbila a sklidila zasloužený potlesk. Předchozí stonožkové benefice si již v Zubří získaly své příznivce a ani ta letošní je určitě nezklamala.
Z dobrovolného vstupného či prodeje drobných dárkových předmětů, které vyrobili žáci školy, se podařilo získat více než 8 000,- Kč, které poputují na konto Stonožky.
Mnohokrát děkujeme všem účinkujícím za nádherný zážitek a již dopředu se těšíme na další ročník této nádherné akce.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku