Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Sbírka autolékárniček

Výzva paní Běly ke sběru autolékarníček, které musely být dle platné vyhlášky k 31.12.2010 vyměněny za nový typ, se setkala s velikým ohlasem. Ozývají se nejen stonožkové školy, ale i společenská sdružení a organizace. K projektu se připojil i Řád sv. Lazara Jeruzalémského, který organizoval sběr autolékárniček v rámci farností a vikariátů.

Dovolte nám, abychom Vám některé ze škol, sdružení či organizací představili na fotografiích (viz níže).

Lékárničky budou dovezeny vojáky AČR do Afghánistánu a budou distribuovány tam, kde jich bude nejvíce potřeba.

Když jsme před časem s panem šéfredaktorem Janem Procházkou rozvažovali, jak by měla vypadat další spolupráce Stonožky s AČR (doposud byla skvělá a pomohla mnoha dětem ve válkou poznamenaných zemích), napadly nás autolékárničky. Pan Procházka snil o tom, že jich k 10. březnu 2011, což je den, kdy před 11 lety začala velmi úspěšná spolupráce s AČR, stonožkové děti shromáždí deset tisíc.

Už to není sen!

STONOŽKOVÉ DĚTI OPRAVDU DOKÁZALY NASBÍRAT PŘES 10 000 AUTOLÉKÁRNIČEK!


Všem moc děkujeme

Nasbírané lékárničky z jednotlivých škol sváželi vojáci bývalého 5. kontingentu AČR v afghánském Lógaru. Při této příležitosti uspořádali na školách poutavou a velmi zajímavou besedu o životě v Aghánistánu a o svém působení v misi, doplněnou promítáním fotografií. Besedy sklidily veliký úspěch, o čemž svědčí ohlasy dětí a učitelů ze škol, které vojáci navštívili.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku